Intenzitást fokozó technikák.

Ebben a cikkben összegyűjtünk néhány olyan technikát, amivel még intenzívebbé és hatékonyabbá teheted edzéseidet.

Egy idő után testünk és leginkább agyunk hozzászokik az egyfajta edzésmódszerhez, ilyenkor jönnek jól az olyan praktikák, amik elősegítik azt, hogy edzésünk továbbra is élvezetes legyen.

Szuperszett: ennél a végrehajtásnál általában két közeli izomcsoportot edzünk meg egy szérián belül. Vegyük példának a karunkat, a bicepsz és a tricepsz ellentétesen mozgatja az alkarunkat, így ha összerakunk két gyakorlatot egy szetten belül jelentős vérbőséget és bedurranást érhetünk el.

 

Csökkenő vagy vetkőző sorozat: ennél a gyakorlatnál egy izomcsoportra végzünk egy olyan gyakorlatot, amit tudunk nagyobb súllyal is szabályosan végrehajtani. Mellizomnál ilyen a fekve nyomás több fajtája. Ha elkezdjük egy olyan súllyal, amibe csak 6-8 szabályos ismétlés megy, akkor legfeljebb annyi pihenővel, amíg csökkenteni tudjuk a súlyt , válasszunk akkora súlyt, amivel legalább 12-15 ismétlés megy. Ezzel a módszerrel szinte teljes izombukás és bedurranást tudunk elérni.

 

Rest-pause sorozat: ennek a lényege a maximális izomérzet, általában moderált súlyhasználat mellett. A maximális összehúzódási ponton kell megtartanunk a súlyt így növelve a tudatos edzést és az agy izom kapcsolatot.

 

Lassú negatív: ennél a gyakorlatnál az izmaink negatív szakaszában végzett izommunkájára kell koncentrálnunk. A negatív szakasz legalább 5-10 mp legyen, a pozitív pedig mehet a megszokott gyorsasággal. Ezzel is elérhetjük a kívánt bedurranást és az agy izom kapcsolatot.

 

Erőltetett ismétlések: ez egy eléggé veszélyes módszer mivel olyan súlyt kell választanunk, amivel kevés ismétlést tudunk magunktól szabályosan végezni, de edzőtárs segítségével a végén még tudunk egy pár ismétlést kipréselni magunkból. Sajnos ez egy igen sérülésveszélyes edzésmódszer, viszont ha megfelelően alkalmazzuk, akkor a nagyobb súlynak köszönhetően nagyobb izomtömegre is tehetünk szert.

 

Ez csak néhány példa és változat az edzésünk színesebbé tételéhez. Mindenkinek ki kell próbálni néhány variációt és megtalálni mi az, ami a legjobban illik hozzá, hisz ez olyan, mint a diéta, ami beválik az egyiknek nem biztos, hogy a nekünk is jó lesz.